FRESH Design

12-23 Maja 2017

 

Celem 5. edycji projektu FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie – jest zgłębianie wspólnej historii, dorobku przemysłów kreatywnych, wymiana i współpraca pomiędzy uczelniami i studentami architektury, designu i sztuki ze Słowacji, Węgier, Czech, Holandii i Polski.

KUBASEK STUDIO nadzorowało pracę warsztatową grupy GREEN TEAM która miała za zadanie zaprojektować infrastrukturę wydzielonej przestrzeni ul. Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu.

 

Warsztaty odbywały się w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin, zorganizowane zostały przez fundacje OPEN MIND. Patronat honorowy objęli m.in Miasto Wrocław, Kingdom of The Netherlands, Dolny Śląsk. Podczas spotkania młodzi projektanci wzięli udział nie tylko w międzynarodowych warsztatach, ale także w wykładach i spotkaniach. Odwiedzą też ciekawe miejsca we Wrocławiu i zaprezentują swoje najważniejsze dokonania twórcze i artystyczne w ramach wystawy dorobku swoich uczelni. Efekty pracy warsztatowej poznaliśmy 21 maja 2017 podczas prezentacji i wystawy wykonanych projektów, które oceniane były przez międzynarodowych specjalistów z dziedzin architektury i designu w Hali Stulecia podczas Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Po prezentacji wyników miała miejsce debata publiczna o roli rowerów w miastach